A Nakiri kés formavilága és eredete Japánból származik, ahol évszázadok óta a zöldségek finom és precíz előkészítésének mestere. A Wüsthof CLASSIC Nakiri ezt a hagyományt ötvözi a német kovácsolt kések kompromisszummentes erejével és minőségével.
Ez a sokoldalú kés kiválóan alkalmas zöldségek és gyümölcsök szeletelésére, kockázására és aprítására – legyenek akár kemények, akár puhák. A vékony és széles pengének köszönhetően könnyedén készíthetőek vele rendkívül egyenletes, finom szeletek. A penge tompán fogazott kialakítása apró légzsebeket hoz létre, amelyek megakadályozzák, hogy a nagyon vékony vagy puha szeletek rátapadjanak a penge oldalára.
A kés egy darab, speciálisan edzett, magas széntartalmú acélból kovácsolva készül, így rendkívüli erőt, tartósságot és hosszú élettartamot biztosít. A Wüsthof CLASSIC sorozat ikonikus minősége és időtálló kialakítása ezt a Nakirit is a konyha egyik legfontosabb eszközévé teszi.